Такого ще не було: Україні пророкують відключення світла та перебої з опаленням через дефіцит вугілля

0
16

Такого ще не було: Україні пророкують відключення світла та перебої з опаленням через дефіцит вугілля

Україні загрожують віялові відключення світла / ілюстрація REUTERS

Україні варто готуватися до перебоїв з електроенергією та опаленням. Експерти прогнозують віялові відключення електрики у зв’язку із критичним дефіцитом вугілля.

Про це йдеться в сюжеті програми “Спецкор” на телеканалі 2+2.

Зазначається, що в Україні діє 12 ТЕЦ, які забезпечують електроенергією будинки та підприємства. Але жодна з них не готова до зими, оскільки для їхньої безперебійної роботи потрібно майже 3 мільйони тонн вугілля, а в наявності є лише 717 тонн. За словами експертів, такого ще в Україні не було.

“В уряді схаменулися та почали шукати вихід тільки перед опалювальним сезоном. Але щось пішло не так, і тепер чиновники звинувачують Кремль, який заблокував поставки”, – йдеться у сюжеті.

Росія припинила поставки вугілля: що відомо

Як повідомляв УНІАН, Російська Федерація зупинила експорт енергетичного вугілля в Україну з 1 листопада. Йдеться про вугілля марки А (антрацит) і Т (худий). Таке вугілля завозила компанія ДТЕК (Луганська ТЕС, Криворізька ТЕС), “Донбасенерго” (Слов’янська ТЕС) та “Технова” (Дарницька ТЕЦ, Сумська ТЕЦ, Чернігівська ТЕЦ).

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Дія City збільшить кількість ІТ-працівників удвічі, а дохід галузі утричі - віце-прем'єр

За інформацією учасників ринку, заборона не поширюється на коксівне вугілля, а стосується тільки вугілля, яке використовується для потреб енергетики.

Раніше експерти відзначали, що через низькі запаси вугілля на складах ТЕС Україна може опинитися в ситуації, коли без імпорту з Росії та Білорусі буде неможливо пройти осінньо-зимовий період.

Як відомо, близько 60% кам’яного вугілля і антрациту Україна імпортує.

Україна почала відчувати гострий дефіцит енергетичного вугілля з літа 2014 року, коли в результаті військових дій на сході країни повністю втратила контроль над частиною Донбасу, де розташована більшість шахт. Після цього країна почала імпортувати вугілля.

Вас також можуть зацікавити новини

  • Міністр енергетики про опалювальний сезон: це поле енергетичної війни з Росією
  • Росія може обмежити постачання в Україну ядерного палива-міністр енергетики
  • Запаси в українських газосховищах зменшуються, закачування газу не відновлено

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я