“Типові страшилки виявилися фейком” – Шмигаль про запаси вугілля та газу

0
22

"Типові страшилки виявилися фейком" - Шмигаль про запаси вугілля та газу

У грудні в цілому очікується близько 2 млн тонн поставок українського та імпортного вугілля / фото УНІАН Володимир Гонтар

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що в Україні достатньо газу та вугілля для проходження опалювального сезону.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час засідання уряду.

“До початку опалювального сезону “Нафтогаз” закачав 18,6 млрд куб.м газу. Середній же показник, з яким починали опалювальні сезони в 2011-2019 роках, був 17,9 млрд куб.м. станом на середину грудня у нас в газосховищах понад 15 млрд куб. м газу. Цього абсолютно достатньо, щоб забезпечити блакитним паливом і людей, і комунальні установи, і промислових споживачів”, – пояснив прем’єр.

Шмигаль додав, що, крім того, не виправдалися песимістичні прогнози щодо дефіциту вугілля вже в грудні.

“Типові страшилки виявилися фейком. За даними Міністерства енергетики, в грудні в цілому очікується близько 2 млн тонн поставок українського та імпортного вугілля. У той же час заплановане споживання очікується на рівні 1,7 млн тонн”, – сказав глава уряду.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Шмигаль завтра виступить у Раді щодо тарифів на комуналку

За його словами, також доручено збільшити видобуток вугілля на українських державних шахтах.

Ситуація із запасами газу:

  • Згідно з даними “Укртрансгазу”, закачування в газові сховища припинено з 4 жовтня 2021 року. Компанія мала намір відновити заповнення ПСГ за умови нормалізації погодних умов, але станом на сьогодні закачування не відновлено.
  • До початку опалювального сезону 2021-2022 років в підземних сховищах газу України було накопичено 19 млрд куб. м. Раніше в “Нафтогазі” заявляли, що запасів газу в підземних сховищах в таких обсягах вистачить для стабільного проходження країною опалювального сезону, навіть за умови ймовірних додаткових потреб теплових електростанцій, які зіткнулися з проблемою недостатніх запасів вугілля на складах.
  • Запаси природного газу в українських підземних сховищах (ПСГ) на 13 листопада склали 17,45 млрд кубометрів, що майже на 37% менше торішніх показників.
  • Запаси природного газу в українських підземних сховищах (ПСГ) на 20 листопада склали 16,91 млрд кубометрів, що майже на 37,7% менше торішніх показників.
  • Запаси природного газу в українських підземних сховищах (ПСГ) станом на 11 грудня склали 15,47 млрд куб.м з максимальної ємності 31 млрд куб. м. за добу відбирається приблизно 60-70 млн куб. м газу. При цьому закачування не відбувається.
ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Lenovo виводить на ринок бюджетний смартфон

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я