Триває робота над виявленням порушників, які спалюють суху рослинність

0
21

Триває робота над виявленням порушників, які спалюють суху рослинність

Триває робота над виявленням порушників, які спалюють суху рослинність

Працівники міського комунального підприємства «Муніципальна дружина» та Державної служби надзвичайних ситуацій систематично проводять рейди щодо виявлення порушників, які спалюють «зелені відходи». Протягом місяця для виявлення випадків спалення використовують дрон, який було придбано цьогоріч за кошти бюджету Хмельницької міської територіальної громади. За допомогою техніки виявляють та фіксують факти спалення, після цього матеріали опрацьовують, складають постанову та притягують людину до адміністративної відповідальності. Рейди вже проведено у мікрорайонах Ружична, Лезневе, Гречани, Книжківці та у селі Копистин, яке входить до Хмельницької громади.

Директор МКП «Муніципальна дружина» Роман Цимбалюк зазначив, що така робота продовжуватиметься та буде систематичною.

Спалення листя та іншого сухостою завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Також може призводити до виникнення пожеж.

Замість того, щоб спалювати можна компостувати та отримати добрива. Окрім компостування, гілля та «зелені відходи» також можна привезти самостійно у будь-який день у Центр управління відходами, який працює з 8.00 до 19.00 за адресою: прс. Миру, 7 (поблизу міського полігону ТПВ). Такі відходи у населення приймають безкоштовно. Також у перший тиждень місяця відбувається вивезення гілля від приватних домоволодінь.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  У Хмельницькому відбудеться бізнес-форум «VinLadyFest»

Управління з питань екології та контролю за благоустроєм вкотре нагадує, що відповідно до Правил благоустрою, забороняється спалювати листя, гілля, сухостій, сміття, побутові та інші відходи. За порушення вимог цих правил ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 1360 грн і на посадових осіб та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 грн до 1700 грн відповідно.

Також у 2020 році набули чинності законодавчі зміни, які передбачають підвищення штрафів для паліїв сухої рослинності. Відповідно до ухваленого закону, в Україні зросли штрафи за підпали, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на сільськогосподарських землях вогнем. За такі дії представники Державної екологічної інспекції Хмельницької області, Хмельницького районного управління ГУ ДСНС України в Хмельницькій області можуть притягнути порушника до відповідальності за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (самовільне випалювання рослинності або її залишків).

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Електронний квиток

Згідно з нею, громадянину, який спалює листя, може загрожувати від 3 тисяч 60 гривень до 6 тисяч 120 гривень штрафу. Для посадових осіб розмір штрафів ще вищий — від 15 тисяч 300 гривень до 21 тисячі 420 гривень.

Натомість, якщо такі дії були вчинені у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, громадянина можуть оштрафувати на суму від 6 тисяч 120 гривень до 12 тисяч 240 гривень. Для посадових осіб штрафи за таке правопорушення нині становлять від 21 тисячі 420 гривень до 30 тисяч 600 гривень.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я