В Україні може виникнути гостра нестача банківських терміналів: названо причину

0
15

В Україні може виникнути гостра нестача банківських терміналів: названо причину

Експерт каже, що українці все частіше платять телефонами / фото facebook.com/vzhukoff

Україна в недалекому майбутньому може відчути дефіцит банківських терміналів. Це пов’язано з тим, що раніше організація Smart Payment Association заявила про глобальний дефіцит мікрочіпів, який може спричинити зниження доступності банківських карт. 

В даний час вітчизняний банківський сектор поки цей дефіцит не відчуває, говорить в коментарі UBR.ua президент Асоціації українських банків (АУБ) Андрій Дубас.

За його словами, цьому сприяє зростання частки розрахунків в Інтернеті і безконтактних платежів через мобільні телефони та інші гаджети, говорить експерт.

“На сьогоднішній день кількість операцій з використанням гаджетів становить близько 30%, з використанням карт – 44%, решта – з фізичним зчитуванням даних з носія карти”, – розповів він.

Дубас також вказує на те, що не так багато карт використовують високотехнологічні мікропроцесори – на відміну від банківських терміналів і банкоматів.

Експерт нагадав, що термін використання карт становить три роки, а терміналів – набагато більше.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Кабмін призначив двох заступників міністра енергетики України

“Тобто, поки критична кількість терміналів в Україні потребуватиме заміни, ситуація з випуском мікропроцесорів на ринку може вирівнятися. Тому, думаю, українська банківська інфраструктура зможе пройти цей період гідно і не відчути великих проблем з постачанням банківських карт або терміналів”, – резюмував він.

Як повідомляв УНІАН, раніше клієнт “Привату” заявив, що термінал вкрав у нього гроші – в банку на це відреагували дивною порадою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я