В Україні почнуть видавати зарплати в електронній гривні: хто перший на черзі

0
19

В Україні почнуть видавати зарплати в електронній гривні: хто перший на черзі

В рамках тестування були випущені в обіг електронні гривні в еквіваленті 5 тис. грн / фото УНІАН Володимир Гонтар

Національний банк України розпочав розробку електронної гривні і найближчим часом співробітники Міністерства цифрової трансформації отримуватимуть зарплату в електронній гривні.

Про це в інтерв’ю ТСН.uа повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Потрібно протестувати цю технологію, отримати споживчий досвід, щоб зрозуміти, як все це працює. Ми вивчаємо досвід інших країн”, – зазначив Федоров.

За його словами, використання електронної гривні має потенціал програмними засобами (смарт-контактами) встановлювати можливі напрямки та умови використання грошових субсидій, наприклад, обмежити їх нецільове використання.

“Однак все дуже залежить від реалізації “технічної начинки” цифрової гривні. Скажу чесно: як один з перших пілотів у нас є на столі питання про виплату заробітної плати співробітникам Міністерства цифрової трансформації в електронній гривні. Українці посідають перше місце у світі за адаптивністю до віртуальних активів – і ця відкритість технологій може бути однією з наших переваг у світі. Це також залучає додаткові інвестиції в бізнес, в країну”, – зазначив Федоров.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Переобранням чинного очільника ДПС уряд санкціонує репресивну політику щодо бізнесу - юрист

Електронна гривня: що відомо

  • Національний банк в кінці 2016 року почав дослідницький проект щодо можливого впровадження е-гривні – національної валюти на основі технології блокчейн, яка може дозволити мінімізувати транзакційні витрати на переказ грошей від одного учасника платіжного ринку України до іншого та одночасно проводити їх з практично миттєвою швидкістю.
  • В рамках тестування були випущені в обіг електронні гривні в еквіваленті 5 тис. грн, зараз вже погашені, для тестування операцій між електронними гаманцями.
  • 21 лютого 2020 року голова НБУ Яків Смолій заявив про те, що Національний банк України має відпрацьовану технологічну модель випуску цифрової гривні, але поки не прийняв остаточне рішення про такий випуск.
  • 6 квітня 2021 року Національний банк продовжив перехідний період на врегулювання питань, пов’язаних з випуском електронної гривні до 15 червня 2021 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я