В Україні з’явився податок на “народження” металобрухту – експерт

0
19

В Україні з'явився податок на "народження" металобрухту - експерт

фото ua.depositphotos.com

Верховна Рада, прийнявши у другому читанні “ресурсний” законопроект №5600, ввела в оподаткування таке поняття як податок на “народження” металобрухту. Таку думку висловив економіст Олексій Кущ.

“В Україні всі операції з металобрухтом здійснюються без ПДВ, ця норма тепер діє до 2027 року. Однак, продовживши її, законодавці прибрали іншу норму (196.6.), що підкріплює її. І тепер кожна юридична особа, яка хоче продати металобрухт і у якої він утворився в результаті демонтажу, будівництва або по інших відходах, тепер зобов’язана нарахувати ПДВ пропорційно і поставити собі в податкові зобов’язання”, – сказав він.

За його словами, на ринку це нововведення вже назвали податком на “народження” металобрухту.

“Наприклад, якщо ви купили 100 т арматури, використали 80 т, а решта 20 т пішли у відходи, то ви ці 20 т можете продати як металобрухт, без нарахування ПДВ. Але тепер законодавство зауважує, що ти, як продавець, не забудь зменшити свій податковий кредит на 20%”, – зазначив експерт.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  У Польщі продукти удвічі дешевші, ніж в Україні, а середня зарплата втричі вища - ЗМІ

Як повідомив Олексій Кущ, вказане нововведення стосується усіх, хто демонтує стару будівлю, ріже старий вантажний вагон, тобто “видобуває” металобрухт.

“Зрозуміло, що у законодавців були благі наміри збільшити доходи до бюджету. Але ефект буде прямо протилежний: галузь буде йти в тінь. У підсумку, держава ніяких додаткових надходжень не отримає”, – констатував він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я