В Україні злетять ціни навіть на дешеві продукти – прогноз

0
16

В Україні злетять ціни навіть на дешеві продукти - прогноз

Експерт прогнозує зростання цін на продукти / Ілюстрація REUTERS

Через зростання цін на енергоносії в Україні злетять ціни навіть на ті продукти, які українці традиційно вважали дешевими.

Про це заявив економічний експерт Борис Кушнірук, повідомляє Telegraf.

“Зрозуміло, все це позначиться на вартості товарів. Причому практично на всіх, адже підприємства виробляють товар використовуючи газ і електроенергію, а продукцію перевозять використовуючи нафтопродукти нафти, що зростає в ціні. І якщо в Україні уклали Меморандум для захисту населення від зростання тарифів, який правда поки неясно як буде виконуватися, то бізнесу абсолютно точно піднімуть ціни на енергоносії та послуги”, — попереджає експерт.

На думку експерта подорожчають гриби, петрушка і всі тепличні овочі.

“До врожаю – 2022 ще майже рік, а ціни на продукти зростуть вже до Нового року, причому явно варто очікувати подорожчання тих продуктів, які українцям здавалися традиційно недорогими, але які вимагають теплого режиму вирощування”, – зазначив експерт.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  "Північний потік-2" ще можна зупинити - "Нафтогаз"

Кушнірук підкреслив, що природний газ використовують при виробництві тепличних овочів — огірків, помідорів, навіть петрушки.

“В результаті у тепличного бізнесу будуть два шляхи: закривати теплиці або вкладати зростання витрат в нову ціну”, — говорить експерт.

Ціни на газ і реакція ЄС:

5 країн Європейського Союзу просять розслідувати аномально високі ціни на газ.

Так, Франція, Іспанія, Чехія, Румунія і Греція у своїй спільній заяві закликали встановити загальні правила купівлі газу, щоб пом’якшити різкий стрибок цін на газ.

Серед основних причин рекордного зростання цін на природний газ в Європі – низькі запаси газу в сховищах через холодну зиму і слабкі темпи закачування, викликані дефіцитом пропозиції.

Крім того, рекордно високими є і ціни на вугілля. З початку року його вартість зросла вдвічі – до 200 доларів за тонну.

6 жовтня 2021 року ціна газу в Європі злетіла майже до 2 тисяч доларів.

Зростання цін на продукти в Україні: 

  • Ціни на цукор і соняшникову олію в Україні в серпні 2021 року в річному вираженні – у порівнянні з серпнем 2020 року – підвищилися на 91,2% і 75,6% відповідно.
  • У серпні в річному вираженні ціни на яйця зросли на 51,8%, хліб подорожчав на 16,5%, м’ясо – на 11%, макарони – на 10%.
  • Експерти також прогнозували, що через подорожчання газу в Україні злетять ціни на хліб.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  На Одещині через негоду закрито траси Одеса-Рені та Одеса-Кучурган

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я