В Україні злетять тарифи на інтернет – прогноз

0
13

В Україні злетять тарифи на інтернет - прогноз

На ринку очікується підвищення розцінок на доступ до кабельної каналізації / Ілюстрація REUTERS

На ринку дротового широкосмугового доступу (ШСД) в інтернет спостерігатиметься серйозне зростання цін.

Такий прогноз озвучив член правління Інтернет Асоціації України (Інау) Олександр Арутюнян, повідомляє UBR.ua.

“Новий тренд – це “сотка” більше ніж 200 грн/міс., і гігабіт (1 Гбіт/с) більше ніж 300 грн/міс. І, думаю, тарифи підвищаться ще у багатьох учасників ринку”, – констатував він.

За словами Арутюняна, очікується підвищення розцінок на доступ до кабельної каналізації, причому зросли й мито, і логістика.

“Прогноз такий, що у великих містах подорожчання не уникнути. Телеком-галузь відстає з підвищенням цін у порівнянні з іншими галузями”, – констатував Арутюнян.

Засновник групи компаній “Адамант” Іван Пєтухов зазначив, що негативно на галузь електронних комунікацій впливають нові законодавчі ризики.

За його словами, висококонкурентне середовище і низькі доходи населення, і, як наслідок, низький рівень ARPU даного виду бізнесу визначають “фінансову подушку оператора/провайдера”. Потрібно також враховувати, необхідність капітальних вкладень в розвиток і зміна технологій, а також високу імпортозалежність виду інтернет-провайдерів.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Київ зранку "застиг" у заторах: мапа ситуації на дорогах

“І як наслідок перерахованого, все це створює постійну основу для перегляду цін гравцями ринку”, – підсумував Іван Пєтухов.

Керуючий партнер консалтингової компанії E&C Group Анатолій Фроленков зазначив, що”нарешті ринок потихеньку рухається до того, про що учасники ринку давно мріють”. Йдеться про “$10 ARPU” (середньомісячний дохід від одного користувача) за найпоширеніший пакет – “безліміт” на швидкості 100 Мбіт/с.

“Якщо ви порівняйте середню абонплату, то інтернет вже давно став commodity – однією зі стандартних комунальних послуг… і саме з комуналкою його потрібно порівнювати”, – переконаний він.

Подорожчання Інтернету:

У 2020 році Україна увійшла в топ 5 країн світу з найбільшим дешевим інтернетом. Середня вартість гігабайта мобільного інтернету тоді коштувала 0,46 долара.

12 листопада 2021 року українців попередили про прийдешнє подорожчання інтернету.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я