Вартість ОГХК на аукціоні може перевищити 5 млрд грн – Кухта

0
24

Вартість ОГХК на аукціоні може перевищити 5 млрд грн - Кухта

Фото umcc.com.ua

Ціна АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” при приватизації може перевищити 5 млрд грн, а кінцева вартість буде визначена на аукціоні 31 серпня. Таким чином робити переоцінку стартової ціни немає потреби, оскільки вона буде суттєво перевищена. 

Про це на власній сторінці у соцмережі Facebook написав колишній в.о. міністра економіки України Павло Кухта.

“Стартова ціна взагалі не має жодного значення, якщо в аукціоні приймають участь кілька конкуруючих покупців. Інвестори запропонують стільки, скільки компанія насправді коштує – це добре відомо з економічної теорії аукціонів. Чи це буде 3,7 млрд, чи 5 млрд, чи ще більше – скоро дізнаємось, до аукціону ОГХК лишилось два тижні”, – резюмував Кухта.

При цьому, на думку екс-чиновника, штучні скандали навколо ОГХК покликані зірвати приватизацію об’єкта. Зокрема це стосується закликів щодо переоцінки стартової вартості компанії. 

“Раніше лунали випади, що на аукціон прийдуть неправильні інвестори, або ж комусь не подобався сам факт продажу держкомпанії. Тепер вже взагалі звучать заклики скасувати аукціон, бо нібито стартову ціну компанії потрібно перерахувати.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Джефф Безос почав глобальний розпродаж акцій Amazon

Це означає витратити ще кілька місяців на переоцінку підприємства, погодження документів, затвердження в Кабміні, обрання нової дати аукціону та інші бюрократичні процедури. З високою ймовірністю, після їх проходження, конкурсу вже може і не бути.

Мантрами про погану ціну вже зривали приватизацію раніше, причому з максимально поганими для країни результатами. Відомий Одеський припортовий завод колись в 2009 майже приватизували за $500 млн. У 2016 його вже ніхто не хотів купувати навіть за $200 млн. А сам завод перетворився на напівзбанкрутіле підприємство”, – нагадує Павло Кухта.

Нагадаємо, аукціон з приватизації АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” відбудеться 31 серпня 2021 року. Стартова ціна об’єкта складає 3,7 млрд гривень. Початково вона мала становити 2,1 млрд грн, але у ході підготовки до приватизації оцінка підприємства зросла через покращення фінансових показників та збільшення запасів сировини. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я