“Велике будівництво” на залізниці: Україна та французька Alstom фіналізують контракт щодо оновлення парку поїздів

0
23

"Велике будівництво" на залізниці: Україна та французька Alstom фіналізують контракт щодо оновлення парку поїздів

Україна та французька Alstom фіналізують контракт щодо оновлення парку поїздів / фото facebook.com/oleksandr.kubrakov

Контракт між Укрзалізницею та французькою компанією Alstom перебуває у фінальній стадії обговорення. Його укладення дозволить оновити парк  поїздів УЗ, що заплановано програмою президента Володимира Зеленського “Велике будівництво”, написав у Facebook міністр інфраструктури Олександр Кубраков за підсумками конференції ParisInfraWeek, у фокусі якої була співпраця з Україною.

“Alstom та Укрзалізниця фіналізують контракт. Це наближає нас до головної мети – оновлення потягів УЗ, швидші та комфортніші подорожі залізницею. Для нас важливо зберегти домовлений обсяг локалізації виробництва та доступне фінансування”, – повідомив Кубраков.

Він пояснив, що масштабне відновлення української інфраструктури в рамках програми “Велике будівництво” дозволило посилити співпрацю з Францією. У 2021 році Україна та Франція підписали Рамкову угоду загальною вартістю 1,3 мільярди євро, а нові напрямки, які обговорювалися на ParisInfraWeek, потенційно додадуть ще 1 мільярд інвестицій.

Крім залізниці, Мінінфраструктури також співпрацює із французькою консалтинговою компанією Aerogestion щодо оптимальної моделі створення Національного авіаперевізника. До кінця року планується презентувати результати та можливі рішення уряду. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Обсяги коштів на субсидії змінять: чого чекати від держбюджету-2022

“У межах розробки концепту Національного авіаперевізника ми також вивчаємо можливості для співпраці ДП “Антонов” та AirBus для вантажних перевезень та пожежних літаків”, – розповів Кубраков.

Також інвестиції планується залучати і до дорожньої частини “Великого будівництва”, яка упродовж наступних років охопить усю основну мережу автодоріг України. Так, у Парижі було презентовано проєкт будівництва нової дороги за маршрутом Краковець – Львів – Броди – Рівне.

“До кінця року завершується розробка ТЕО і вже наступного очікуємо конкурс і старт проєкту. Експертиза і досвід французьких дорожніх компаній у таких проєктах є винятково цінною”, – наголосив міністр.

Крім цього, інвестори висловили зацікавленість у проєктах у галузі телеком, виробництва електромобілів та літієвих батарей, проєктах із водневого транспорту. 

"Велике будівництво" на залізниці: Україна та французька Alstom фіналізують контракт щодо оновлення парку поїздів

Україна та французька Alstom фіналізують контракт щодо оновлення парку поїздів / фото facebook.com/oleksandr.kubrakov

Нагадаємо, раніше у присутності президента Зеленського Мінінфраструктури домовилося із швейцарською компанією Stadler про залучення  до 500 мільйонів євро інвестицій на розвиток сектору залізничного транспорту в Україні.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  В Україні тарифи на електроенергію зростуть вдвічі - прогноз

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я