У держави немає заборгованості по зарплаті перед шахтарями – Шмигаль

0
20

У держави немає заборгованості по зарплаті перед шахтарями - Шмигаль

Прем’єр нагадав про постанову уряду: 80% виручки від реалізації вугілля шахти мають направляти на зарплату гірникам / фото REUTERS

Держава сьогодні не має заборгованості перед шахтарями, а причиною наявної заборгованості є невиконання постанови уряду керівниками деяких шахт.

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час Години запитань до уряду у залі Верховної Ради заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Сьогодні заборгованості держави перед шахтарями немає ні копійки. Заборгованість по зарплаті, яка виникла, – заборгованість шахт перед шахтарями за відвантажену продукцію… Уряд повністю виконує свої зобов’язання. Є на сьогодні заборгованість в обсязі 1,2 млрд грн по розрахунках з шахтарями за поставлену продукцію”, – сказав він.

Також прем’єр нагадав, що ще в серпні уряд ухвалив постанову, згідно з якою 80% виручки від реалізації вугілля шахти мають направляти на виплату заробітних плат гірникам. Шмигаль запевнив, що керівники тих шахт, які не виконують цю постанову і допускають виникнення заборгованості перед гірниками, будуть звільнені.

“Держава за дванадцять місяців – з грудня по грудень – виділила на заробітну плату шахтарям 7,019 млрд грн, які були повністю виплачені. Цього місяця ми додатково виділяли відповідні кошти в обсязі: 671,4 млн грн – в листопаді, 335,8 млн грн – у грудні, щоб виплачувати заробітну плату шахтарям. Заборгованості по державній дотації немає…” – додав він.

Як повідомляв УНІАН, 16 грудня Верховна Рада ухвалила за основу законопроект, згідно з яким із державного бюджету на 2021 рік планується виділити 2,4 млрд грн на погашення заборгованості та виплату поточної заробітної плати працівникам державних вугледобувних вугільних підприємств.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Російський "Сбербанк" повісив на киянку космічні борги померлого батька

За словами керівників “Львіввугілля”, гірникам й хотіли б виплатити борги, однак шахти дотаційні, самостійно не окуповуються, тому їх фінансує держава.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Наприкінці тижня в обмінниках почав змінюватися курс долара
  • “ПриватБанк” відповів на питання про тисячу за COVID-вакцинацію: коли будуть гроші
  • 1 тисяча за вакцинацію: за день українці отримали півмільярда гривень

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я