У ГТС України заперечують, що РФ збільшила транзит газу: повернулися до контрактних об’ємів

0
20

У ГТС України заперечують, що РФ збільшила транзит газу: повернулися до контрактних об’ємів

Транзит газу в цей сами день у 2020 році був 178,4 млн куб. м, а у 2019 році – 277,3 млн куб. м на добу / Фото УНІАН

Російський “Газпром” насправді не бронював додаткових потужностей для транзиту газу через Україну, а просто повернувся до контрактних об’ємів перекачки.

Про це заявив генеральний директор ТОВ “Оператор ГТС України” Сергій Макогон на своїй сторінці в Facebook.

“Газпром” рапортує про збільшення постачання до ЄС, але факти кажуть про інше. Обсяг щоденного транзиту через Україну просто повернувся до контрактних обсягів у 109 млн куб. м після зниження до майже 57 млн куб. м у перші дні листопада”, – повідомив він.

За словами Макогона, ніяких додаткових обсягів, що перевищують транзитний контракт, “Газпром” не забронював.

Голова компанії нагадав, що транзит газу в цей сами день у 2020 році був 178,4 млн куб. м, а у 2019 році – 277,3 млн куб. м на добу.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Названо область, де продано найбільше сільськогосподарських земель

“Україна наразі готова транзитувати до 250 млн куб. м. на добу, що у 2,5 рази перевищує наявний транзит”, – додав Макогон.

Як повідомляв УНІАН, з 8 листопада Російська Федерація збільшила транзит газу до Європи.

Газова криза

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що в Європі газова криза виникла через шантаж з боку Росії, яка зупинила прокачування газу через українську ГТС.

1 листопада 2021 року генеральний директор “Оператора ГТС України” Сергій Макогон заявив про те, що добовий транзит російського газу через українську газотранспортну систему в Європу зменшився на 34% у порівнянні з 1 жовтня, і вже скоро може дійти до нуля.

Голова правління “Нафтогаз України” Юрій Вітренко вважає, що Росія навмисно зменшує транзит газу через Україну, щоб шантажувати Європу і змусити сертифікувати “Північний потік-2”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я