У Хмельницькій громаді розпочався новий бібліотечний рік

0
18

У Хмельницькій громаді розпочався новий бібліотечний рік

У Хмельницькій громаді розпочався новий бібліотечний рік

У Хмельницькій громаді розпочався новий бібліотечний рік

У Хмельницькій громаді розпочався новий бібліотечний рік

У Хмельницькій громаді розпочався новий бібліотечний рік

У Хмельницькій громаді розпочався новий бібліотечний рік

Бібліотеки-філії Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади вже розпочали свою роботу у 2022 році. Тому активно стартував запис користувачів, який дає їм можливість користуватися кожною з 29 бібліотек, які входять до Централізованої бібліотечної системи нашої громади, книгами, періодичними виданнями, інтернетом, а також отримувати інші послуги, котрі пропонують книгозбірні.

Тому уже в січні до бібліотек почали надходити газети та журнали. Також незабаром очікується поповнення фондів новими книгами. Протягом року, що розпочався, у Централізованій бібліотечній системі планують придбати 8 тис. примірників книг та 2,5 тис. періодичних видань. Окрім того, частина літератури надійде завдяки реалізації Програми підтримки книговидання та читацької культури «#Щодня читай українською».

У бібліотеках відбуватимуться масові заходи, до участі в яких запрошуватимуть мешканців громади різного віку й сфери діяльності – від найменших, котрі тільки розпочинають своє знайомство з книгою, і до людей старшого віку. Зокрема, у 2022 році проведуть близько 950 масових заходів, з них – 220 організують для дітей. Це будуть: літературні події, творчі зустрічі, майстер-класи, бібліотечні уроки та інші книжково-інформаційні активності. Влаштують і чимало книжкових виставок – як традиційних, так і віртуальних.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Вакантні посади на підприємствах, в установах та організаціях міста Хмельницького станом на 26 квітня 2021 року

2022 багатий на ювілейні дати з нагоди днів народження багатьох хмельницьких письменників: Миколи Магери (100-річчя від дня народження), Миколи Мачківського (80-річчя від дня народження), Миколи Хоружого (75 років), Володимира Дмитрика (70-річчя від дня народження), Ольги Лихогляд (80 років), Михайла Цимбалюка (55 років). У книгозбірнях системи з такої нагоди відбудеться ціла низка літературних заходів. У центральній публічній бібліотеці уже розгорнули виставку «Народжені Хмельниччиною», присвячену січневим ювілярам. Презентуватимуть її у формі відеоогляду.

Також при бібліотеках є клуби за інтересами, літературні студії, пізнавально-інформаційні центри. Кожен з таких продовжуватиме свою діяльність у 2022, розширюючи кількість послуг та урізноманітнюючи форми проведення засідань. Триватимуть навчальні заняття і у Хабах цифрової освіти, котрі наразі уже діють аж в 13 міських бібліотеках-філіях та в 4 книгозбірнях сіл громади. Ефективність їхньої роботи підтверджена результатами діяльності у 2021 році. Для прикладу, Хаб цифрової освіти у центральній публічній бібліотеці був визнаний кращим в Україні.

Тут поширюватимуть ідею цифрової освіти, навчатимуть користувачів цифрової грамотності, допомагатимуть освоювати новинки у світі інтернет-сервісів та мобільних додатків – загалом демонструватимуть, як наявність цифрових компетентностей здатна полегшити життя кожному громадянину. До того ж тут можна працювати з технологічними новинками, як-от: 3D-принтер та 3D-ручки, графічні планшети, плотер та інші; здобути різноманітні життєві навички за допомогою ігр, які організовуються у бібліотеках. Чимало уваги у цьому руслі книгозбірні приділятимуть вже традиційно й інформаційно-медійній грамотності користувачів.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Олександр Симчишин привітав важкоатлетку Аліну Марущак, яка здобула три «золота» на чемпіонаті світу

Зараз бібліотеки сміливо можуть називатися тим місцем, котре здатне об’єднати людей не лише з однаковими уподобаннями, а й користувачів із зовсім різними інтересами та середовищами участі. Тож усі філії Централізованої бібліотечної системи запрошують активно доєднуватися жителів нашої громади до бібліотечного життя.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я