У Кабміні анонсували значне зниження цін на соняшникову олію й назвали терміни

0
25

У Кабміні анонсували значне зниження цін на соняшникову олію й назвали терміни

Ціни на соняшникову олію знизяться – Мінекономіки / фото УНІАН, Олександр Синиця

У Міністерстві економіки очікують значного зниження цін в Україні на соняшникову олію “соціальних” сортів до кінця серпня.

Про це повідомила прес-служба міністерства за результатами наради з представниками ринку рослинної олії та центральними органами виконавчої влади.

Як підкреслили в міністерстві, українські виробники не поспішали знижувати ціни на олію слідом за світовими тенденціями.

“Індекс продовольчих цін Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) на олії наприкінці минулого місяця знизився на 10%. Але натомість вартість соняшникової олії в Україні залишалася стабільною. За даними Держстату, на 13 серпня вона знизилася лише на 1,3% у порівнянні з початком місяця”, – йдеться в повідомленні.

Мінекономіки підкреслює, що індекс ФАО потребує коригування, оскільки базується на п’яти олійних культурах і високу питому вагу там складає пальмова олія. Але попри це існують можливості для зниження вартості цього соціального для України продукту.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  WhatsApp дав користувачам місяць на порятунок своїх акаунтів

“Разом із ключовими гравцями ринку сторони домовилися про заходи, які дозволять здійснювати зважену цінову політику і дотримуватися високих стандартів соціально-відповідального бізнесу. За прогнозами виробників, це дозволить значно знизити вартість “соціальних” сортів олії до кінця місяця”, – підкреслили в Мінекономіки.

В Україні ціни на рослинну олію і цукор за рік зросли майже вдвічі. За даними Держстату, в липні цього року соняшникова олія коштувала майже на 80% дорожче, ніж у липні 2020 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я