У “Київтеплоенерго” взялися за боржників

0
13

У "Київтеплоенерго" взялися за боржників

Відсотки та інфляційна складова боргу, передбачені ст. 625 ЦК України, не є штрафними санкціями / фото УНІАН Володимир Гонтар

Комунальне підприємство “Київтеплоенерго” нараховує злісним боржникам за отримані послуги 3% річних та інфляційні втрати.

Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті Київської влади.

“Існує категорія громадян, які свідомо накопичують заборгованість і не здійснюють її реструктуризацію, порушуючи чинне законодавство. При цьому значна кількість таких боржників є власниками житла в центрі міста і площею 100 кв.м і більше. Саме до таких споживачів, які мають тривалий термін заборгованості, з літа поточного року комунальне підприємство “Київтеплоенерго” змушене застосовувати санкції – нарахування 3% річних та інфляційних втрат. Це, перш за все, один з антикризових заходів, які допомогли підприємству накопичити кошти для стабільного проходження опалювального сезону в умовах газової кризи”, – зазначили в “Київтеплоенерго”.

Як пояснюють на підприємстві, такі механізми застосовуються відповідно до норм чинного законодавства і з міркувань соціальної справедливості щодо споживачів, які регулярно, вчасно і в повному обсязі платять за спожиті послуги.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  У НАБУ повідомили деталі обшуків у приміщеннях "Укрзалізниці"

Звертається увага, що підприємство спочатку інформує громадян про існуючі способи врегулювання питання заборгованості, зокрема, про механізм розстрочення боргу.

“Споживачі, які повністю погашають заборгованість за послуги з ЦО та ГВП, у наступному розрахунковому періоді вже не отримають нарахувань 3% річних та інфляційних втрат. Також, враховуючи можливі фінансові навантаження на громадян, існує дієвий спосіб врегулювання питання заборгованості шляхом укладення угоди з реструктуризації заборгованості на певний термін, який узгоджується на етапі формування зазначеної Угоди. Слід зауважити, що після підписання Угоди реструктуризації боргу нарахування 3% річних та інфляційних втрат скасовуються”, – пояснили в “Київтеплоенерго”.

За даними підприємства, зафіксовано високий рівень укладених угод реструктуризації боргу в липні 2021 року, в порівнянні з попередніми періодами, тобто за один календарний місяць врегульовані питання заборгованості по 303-ма боржниками, а за період з травня 2020 до травня 2021 року, протягом 12 місяців, вдвічі менше, зі 158-ма боржниками.

Звертається увага на те, що відсотки та інфляційна складова боргу, передбачені ст.625 ЦК України, не є штрафними санкціями (пеня/неустойка).

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Німеччина має відповісти на газовий шантаж Росії - Кулеба

Субсидії та борги:

Верховна Рада схвалила закон, який передбачає виділення до кінця поточного року 12 млрд грн субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я