У Мінфіні розповіли, на що з держбюджету-2022 витратять понад 14 мільярдів гривень

0
27

У Мінфіні розповіли, на що з держбюджету-2022 витратять понад 14 мільярдів гривень

2 грудня Верховна Рада ухвалила закон про державний бюджет України на 2022 рік / фото УНІАН Володимир Гонтар

У прийнятому державному бюджеті на 2022 рік загальний обсяг видатків на наукову та науково-технічну діяльність становить 14,3 млрд гривень, що більше на 17,2%, або 2,1 млрд грн, ніж у 2021 році.

Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства фінансів.

“У держбюджеті на 2022 рік видатки для забезпечення діяльності Національного фонду досліджень України та надання їм грантової підтримки передбачені в обсязі 834 млн грн, що становить 7,6% від загального обсягу фінансової підтримки наукової діяльності”, ‒ цитує заступника міністра Романа Єрмолічева прес-служба Мінфіну.

За його словами, для підтримки проведення наукових досліджень науковими установами у проекті державного бюджету Національної академії наук України враховано видатки у розмірі 567 млн гривень.

“Витрати в обсязі 331 млн грн будуть спрямовані на поліпшення логістичного забезпечення українських антарктичних експедицій, зміцнення позиції та посилення ролі України в міжнародних організаціях системи Договору про Антарктику”, ‒ зазначив заступник міністра фінансів.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  "Якщо не буде китайців, не буде і двигунів": думка запорожців про націоналізацію "Мотор Січ"

Також Єрмолічев додав, що підтримана ініціатива президента України щодо розвитку наукової інфраструктури Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. На ці потреби в Державному бюджеті на 2022 рік для Національної академії наук передбачено 190 млн гривень.

Держбюджет-2022:

2 грудня Верховна Рада ухвалила закон про державний бюджет України на 2022 рік.

Відповідно до закону, доходи держбюджету передбачені на рівні 1,332 трлн грн, витрати – 1,521 трлн грн. Дефіцит бюджету-3,5% валового внутрішнього продукту. Споживча інфляція очікується на рівні 6,2%. Середньорічний курс закладено на рівні 28,6 грн за долар.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я