ЄБРР поліпшив прогноз зростання економіки країн, але не для України

0
14

ЄБРР поліпшив прогноз зростання економіки країн, але не для України

ЄБРР поліпшив інвестиційний прогноз, але не для України /фото УНІАН

Про це йдеться у звіті “Регіональні економічні перспективи”за листопад.

Так, прогноз економічного зростання регіону інвестицій підняли до 5,5%, що стало можливим завдяки позитивним показникам за перший шість місяців. При цьому прогноз зростання ВВП України на поточний та наступний рік залишається на рівні 3,5%.

Відновлення української економіки може прискорити великий урожай зернових та нормалізація ділової активності. Негативним фактором залишається низький рівень вакцинації та повільні реформи.

Прогноз МВФ

Міжнародний валютний фонд погіршив оцінку зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2021 році до 3,5% – в порівнянні з 4% в попередньому прогнозі.

Міністерство економіки прогнозує, що ВВП України за підсумками року зросте на рівні 4,1%. У держбюджеті на 2021 рік закладено зростання ВВП України на рівні 4,6%.

Прогноз НБУ

Враховуючи показники першого півріччя, високі ціни на енергоносії, а також поточне ускладнення епідемічної ситуації, Національний банк погіршив прогноз зростання економіки з 3,8% до 3,1% у 2021 році.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Українцям розповіли, що буде з цінами на авіаквитки після підписання Угоди про "відкрите небо" з ЄС

Несприятлива ситуація на ринку енергоносіїв поряд з наслідками логістичних проблем у світі обмежуватимуть випуск української промисловості й стримуватимуть темпи відновлення економіки та наступного року. Враховуючи це, НБУ переглянув прогноз зростання ВВП у 2022 році з 4% до 3,8%. У 2023 році економіка зросте на 4%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я