Україна розпочала імпорт електроенергії з Білорусі

0
19

Україна розпочала імпорт електроенергії з Білорусі

На аукціоні за доступ до міждержавного перетину брали участь 16 компаній фото УНІАН

Україна розпочала імпорт електроенергії з Білорусі в обсягах 5 МВт у год.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус у Facebook.

За його словами, обсяг мізерний, але цікаво, що електроенергію отримала лише одна компанія – ТОВ “ТЕТ груп” колишнього комерційного директора групи ДТЕК Віталія Бутенка.

При цьому на аукціоні за доступ до міждержавного перетину брали участь 16 компаній, купили такий перетин 4 компанії, серед яких “ЕРУ Трейдінг”, “Енергоатом”. Проте електроенергію із білоруської сторони отримали не 4 компанії, а лише одна.

“Причому ця компанія ніколи раніше не здійснювала імпорт, свою діяльність розпочала лише у жовтні і вже перевіряється регулятором на предмет махінацій на енергоринку на сотні мільйонів гривень”, – зазначив Герус.

Він нагадав, що у 2019 році найбільшим імпортером з Білорусі була компанія “Д.Трейдінг” (група ДТЕК), також імпортував “Нафтогаз України” та ще 5 компаній. А всього за 2019-2020 роки було понад 10 імпортерів.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  У "ПриватБанку" розповіли, як переказувати гроші без картки: покрокова інструкція

Як повідомляв УНІАН, 26 жовтня компанія “Укренерго” провела аукціон з розподілу доступу до міждержавних перетинів електромереж на листопад 2021 року. За результатами аукціону, українські компанії викупили можливість постачати електроенергію з Росії в обсязі 2,2 ГВт і з Білорусі – 900 МВт.

30 жовтня голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус повідомив, що українські компанії не зможуть відновити з 1 листопада імпорт електроенергії з Росії та Білорусі через те, що російські та білоруські компанії скасували аукціони з продажу електроенергії.

Довідка УНІАН. На сьогодні ОЕС України синхронізована з енергосистемами Росії, Молдови та Білорусі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я