Українці оформили понад 3,5 млн електронних лікарняних – Марія Карчевич

0
33

Від моменту запуску реформи листків непрацездатності українці оформили понад 3,5 млн електронних лікарняних. Ці цифри найкраще говорять про те, чи вдалося нам реалізувати намічені проєкти у цьому році. Про це під час виступу на засіданні Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів заявила заступниця міністра з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

“Реформу електронних лікарняних намагалися впровадити протягом 10 років незалежності нашої держави. Нарешті, 2021 рік – став тим роком, коли нам таки вдалося запустити ці зміни, спільними зусиллями“, – заявила Марія Карчевич.

Зміни дозволили розділити процес відповідальності медичної та соціальної сторін. Адже тепер лікар відповідає за те, щоб пацієнт пройшов якісне лікування і показники його здоров’я нормалізувались. Водночас соціальна сторона бере на себе усю відповідальність, пов’язану з оформленням та нарахуванням виплат у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності. 

“Пацієнтам не потрібно більше бігати з паперовими лікарняними до  своїх роботодавців. Всю інформацію вони дізнаються онлайн – просто через портал Пенсійного фонду. Це зручно не лише для пацієнтів, але й для роботодавців, які менше займаються паперовою тяганиною”, – додала заступниця міністра

Щоб реалізувати цю реформу було ухвалено 9 нормативно-правових актів, розроблено велику технічну частину проєкту, а також – проведено навчання для медичних працівників.  

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Комп’ютерна томографія у лікарнях, які мають договір з НСЗУ, є безкоштовною для пацієнтів

Нагадаємо, з 10 червня 2021 року листки непрацездатності почали формувати онлайн. Станом на грудень 93,8 % усіх листків непрацездатності, які отримали українці – були сформовані в електронному вигляді. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я