Українська команда лобістів довела свою ефективність у протидії “Північному потоку 2” – The Wall Street Journal

0
47

Українська команда лобістів довела свою ефективність у протидії "Північному потоку 2" - The Wall Street Journal

REUTERS

Пролобійовані українською командою, зокрема, представниками “Нафтогазу України” нові санкції США проти компаній, що займаються будівництвом “Північного потоку-2”, остаточно поховають російський проект.

Про це йдеться в матеріалі The Wall Street Journal.

Видання нагадало, що команда Нафтогазу протягом чотирьох років намагалася переконати адміністрацію Трампа і лідерів Конгресу в необхідності зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2».  Лобіювання українців і підтримка з боку сенатора Теда Круза, а також інших скептиків щодо Росії в Конгресі призвели до введення США в грудні минулого року санкцій проти трубоукладачів. В результаті роботи по “Північному потоку-2” були припинені, коли залишалося приблизно 100 миль до завершення. Однак прихильники проекту трубопроводу намагаються відновити роботу. Зокрема, в суботу представник Nord Stream 2 AG повідомив німецькій радіостанції NDR, що будівництво Північного потоку – 2 відновиться на початку грудня з ділянки довжиною 1,6 милі у водах Німеччини.

У той же час українські лобісти змогли домогтися включення в законопроект про витрати на оборону додаткових санкцій проти компаній, що займаються завершенням будівництва російського газопроводу. У разі схвалення законопроекту Конгресом США санкції набудуть чинності до кінця року.  Вони націлені на компанії, які будуть страхувати, тестувати, інспектувати і сертифікувати трубопровід.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  В Україні злетять ціни на алкоголь: що подорожчає найбільше

“Нові санкції стануть” останнім цвяхом в суть цього проекту«, – сказав Вадим Гламаздін, представник НАК»Нафтогаз України”. “Коли ці санкції будуть остаточно затверджені і стануть законом, не буде практичного способу побудувати цей трубопровід», – підкреслив він.

Видання зазначає, що законопроект повинен бути прийнятий до закінчення поточної сесії Конгресу.

Нагадаємо, Північний потік-2 – російський газопровід, який прокладається по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини в обхід України, Польщі, Білорусі та інших транзитних держав. Пропускна спроможність газопроводу – 55 млрд кубометрів газу на рік. Його будівництво планували завершити до кінця 2019 року.

У грудні 2019 року США ввели санкції щодо трубоукладачів «Північного потоку-2». Швейцарсько-нідерландська компанія Allseas зупинила роботи на магістралі. У відповідь на це в «Газпромі» заявили, що будівництво газопроводу буде завершено російськими потужностями. Пізніше “Газпром” вивів зі структури своєї власності трубоукладач “академік Черський”. Судно називають єдиним трубоукладачем, який здатний завершити будівництво «Північного-потоку-2».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я