Українські кораблебудівники назвали три проблеми переозброєння українських ВМС

0
17

Українські кораблебудівники назвали три проблеми переозброєння українських ВМС

В Україні кораблебудівники готові брати активну участь у переозброєнні вітчизняних ВМС / фото mil.gov.ua

В Україні кораблебудівники готові брати активну участь у переозброєнні вітчизняних Військово-морських сил, однак стикаються з відсутністю держзамовлення.

Про це в інтерв’ю “Апострофу” розказала директор науково-виробничої корпорації “Клівер”, голова Військово-морського підкластера, який об’єднує півтора десятка приватних і державних підприємств, Оксана Врублеська.

За її словами, корвети вже законтрактовані і тепер компанії, які беруть участь у проекті, можуть орієнтуватися на національний фрегат на базі технологій, які вже застосовані при виробленні цієї продукції.

“Більшість комплектуючих національного корвету були виготовлені і є в наявності – у серійному виробництві. Тому зараз, в умовах політичної волі держави, ДП “Дослідно-проектний центр кораблебудування”, яке є членом нашого підкластера, готове зробити проектування для створення національного фрегата”, – каже експерт зі створення кораблів.

Вона пояснила, що українські кораблебудівні підприємства готові постачати катери всіх класів.

“Проблема – відсутність державного замовлення, яке дало б поштовх у вигляді фінансування для розвитку власних технологій. У цих підприємств уже є досвід, вони працюють на експорт і хочуть просунутися на внутрішньому ринку для забезпечення безпеки своєї країни”, – наголосила Врублевська.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  В Україні вже понад 26 тисяч зареєстрованих електрокарів (інфографіка)

Говорячи про інші проблеми кораблебудівників, вона зауважила, що має бути затверджено державну цільову програму кораблебудування вищими державними органами, виділено окреме фінансування.

“Але ми можемо казати і про менші проекти. Наприклад, про забезпечення безпеки підводного простору вздовж берегової лінії України. Особливо об’єктів критичної інфраструктури, пунктів базування Військово-морських сил України та торговельних портів. Для цього підприємства підкластера можуть запропонувати свою продукцію освітлення водного простору та мінного озброєння”, – резюмувала Врублеська.

Нагадаємо, Україна може добудувати корвет “Володимир Великий”, перетворивши його на фрегат, заявили в Міноборони. На добудову корабля необхідно близько 8,3 млрд грн, без урахування боєкомплекту.

Вас також можуть зацікавити новини

  • США планують передати Україні ще кілька катерів типу Island у 2021 році
  • День суднобудівника: Кабмін подарував українцям чергове свято
  • У Міноборони вирішили зробити музей з корвета “Вінниця”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я