“Укркокс” закликав НКРЕКУ та “Укренерго” знизити тариф на передачу електроенергії: ресурс є

0
14

"Укркокс" закликав НКРЕКУ та "Укренерго" знизити тариф на передачу електроенергії: ресурс є

фото УНІАН

Тариф на передачу електроенергії може бути переглянутий у сторону зниження, для цього компанії “НЕК Укренерго” необхідно перерахувати свої доходи і витрати.

Про це йдеться у відкритому листі Асоціації “Укркокс” на адресу голови “НЕК Укренерго” Володимира Кудрицького та голови НКРЕКУ Валерія Тарасюка.

У листі йдеться про недопустимість підвищення тарифу на передачу електроенергії з 2022 року до 458,83 грн/МВт*год, що на 56% вище існуючого рівня.

“Таке зростання тарифу призведе до втрат коксохімічної промисловості на рівні 3,5 млрд грн. Враховуючи складну для галузі кон’юнктуру ринку, підвищення тарифу буде мати вкрай негативні наслідки для української коксохімічної промисловості, особливо на тлі зростання світових цін на вугілля”, – наголосили у асоціації.

Натомість в “Укркоксі” висловили переконання, що тариф на передачу електроенергії може бути оптимізований у бік зниження, якщо “НЕК Укренерго” перегляне розрахунки, опираючись на реальні прогнозні показники сфери енергетики, та відмовиться від операцій, які можуть загнати у борги енергетичну галузь.

Так, зокрема, в “Укркоксі” висловилися проти включення до розрахунку тарифу основних частин (тіл) кредитів, отриманих компанією “Укренерго” протягом 2020-2021 років: відповідно до Закону №810-IX, виплата тіл кредитів є обов’язком держави. А отже, витрати компанії завищені на 4,3 млрд грн.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Біткоїн продовжує бити рекорди: вартість криптовалюти перевищила 35 тисяч доларів

Також в асоціації закликали “НЕК Укренерго” ініціювати перед урядом питання внесення змін до Держбюджету 2022 року, де передбачити щонайменше 11 млрд грн для виконання “Укренерго” своїх зобов’язань, перерахувати обсяги необхідного доходу, і встановити тариф на передачу електроенергії на 2022 рік для всіх груп споживачів на рівні 275,20 грн/МВт*год.

Нагадаємо, минулого року тариф на передачу підвищувався тричі, і виріс в результаті більш ніж удвічі – зі 113 грн МВт-год до 293,93 грн за МВт-год.

Раніше економіст Борис Кушнірук заявив, що підвищення тарифу на передачу електроенергії значно поглибить економічну кризу в Україні, призведе до подальшого падіння виробництва та прискорить інфляцію.

Своєю чергою економічний експерт Андрій Новак підкреслював: підвищення тарифу на передачу електроенергії запустить ланцюгову реакцію зростання цін на всі товари і послуги.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я