“Укрзалізниця” оголосила тендер на придбання 80 нових поїздів

0
15

"Укрзалізниця" оголосила тендер на придбання 80 нових поїздів

“Укрзалізниця” розпочинає наймасштабніше за роки незалежності України оновлення парку приміських та регіональних поїздів / фото УНІАН, Володимир Гонтар

Про це повідомила прес-служба УЗ.

“Укрзалізниця” розпочинає наймасштабніше за роки незалежності України оновлення парку приміських та регіональних поїздів. 1 жовтня 2021 року компанія оголосила тендер в системі Prozorro на закупівлю 80 нових приміських і регіональних поїздів”, – йдеться в повідомленні.

Всього в рамках тендеру компанія планує закупити 30 електропоїздів змінного струму і 30 електропоїздів постійного струму для приміських перевезень. Також буде придбано 20 електропоїздів змінного струму для регіональних маршрутів. Загальна сума закупівлі – понад 31,4 млрд грн. Таким чином, 60 закуплених поїздів будуть задіяні в проекті City Express, а ще 20 планується запустити на існуючих і нових регіональних маршрутах.

Відзначається, що до участі в тендерній закупівлі запрошені провідні світові виробники — запити на комерційні пропозиції були розіслані компаніям Siemens, Stadler, Alstom, Pesa, Skoda і Крюківському вагонобудівному заводу. “Укрзалізниця” прийматиме заявки на участь у тендері до 1 листопада 2021 року, аукціон відбудеться 7 грудня. Співпраця з переможцем тендеру розрахована на 5 років, тому поставки поїздів заплановані партіями до 2026 року.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  "Захист від коливання цін": малому та середньому бізнесу запропонували зафіксувати тариф на електрику до кінця 2021 року

В УЗ нагадали, що парк приміських електропоїздів компанії зношений більш ніж на 90%, тому оновлення цього сегмента перевезень є критичним, враховуючи безпеку і комфорт пасажирів.

“Укрзалізниця”: що необхідно знати

“Укрзалізниця” – акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі. Компанія входить до переліку держпідприємств, які не підлягають приватизації. Українська залізниця забезпечує 82% вантажних і близько 50% пасажирських перевезень, здійснюваних усіма видами транспорту. За обсягами вантажних перевезень українська залізниця посідає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись лише залізницям Китаю, Росії та Індії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я