Зеленський підписав закон “Про платіжні послуги”: які будуть зміни

0
17

Зеленський підписав закон "Про платіжні послуги": які будуть зміни

Зеленський підписав закон “Про платіжні послуги” / фото УНІАН (В’ячеслав Ратинський)

Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про платіжні послуги” № 1591-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 30 червня.

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, документ спрямований на модернізацію й подальший розвиток ринку платіжних послуг та сприятиме впровадженню інновацій у фінансовій сфері країни.

Наголошується, що закон адаптує українське законодавство до правового поля Європейського Союзу, що в майбутньому дасть змогу інтегрувати платіжну систему України із системою ЄС.

“Новий закон базується на сучасних вимогах і враховує норми європейських регуляторних актів, зокрема Другої платіжної директиви (PSD2) та Директиви з електронних грошей (EMD). Також документ посилює захист прав споживачів платіжних послуг і забезпечує прозорість їхнього надання. Зокрема, встановлюються вимоги до управління ризиками та аутентифікації користувача”, – йдеться у повідомленні.

В Україні буде визначено 9 категорій надавачів платіжних послуг

З’являться нові учасники ринку: 

  • установи електронних грошей;
  • філії іноземних платіжних установ, надавачі послуги з надання відомостей з рахунків;
  • платіжні установи.
ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Серед українців 40% вважають, що Україна не мала ніяких можливостей зупинити будівництво газопроводу "Північний потік-2"

Існуватиме 9 платіжних послуг, з яких дві – нефінансові (послуга з ініціювання платіжної операції та послуга з надання відомостей з рахунків).

Небанківські надавачі платіжних послуг (платіжні установи, установи електронних грошей, поштові оператори та деякі інші надавачі платіжних послуг) зможуть відкривати платіжні рахунки, випускати платіжні картки та електронні гроші. Від небанківських фінансових установ не вимагатиметься участь у платіжних системах для здійснення переказу.

Відповідно до документа, НБУ отримає право випускати “цифрову валюту Національного банку”, а також створити регуляторну “пісочницю” – платформу для тестування послуг, технологій та інструментів на платіжному ринку, заснованих на інноваційних технологіях. Її функціонування передбачає тісну взаємодію регулятора зі стартапами та розуміння їхніх потреб.

Також закон створює умови для запровадження в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking), що має об’єднати різних надавачів платіжних послуг і технологічні платформи в єдину платіжну екосистему. Планується, що Open banking запрацює в Україні у 2023 році.

Крім того, з метою мінімізації кібершахрайства посилюється відповідальність за незаконні дії з платіжними інструментами та засобами доступу до банківських та/або платіжних рахунків, а також вимоги до безпеки платіжних операцій – постачальникам платіжних послуг необхідно буде використовувати посилену аутентифікацію користувачів у визначених випадках.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  "Укрзалізниця" продовжила курсування поїздів Харків - Дніпро - Харків

Цей закон набирає чинності на наступний день після опублікування та вводиться в дію через 12 місяців, за винятком окремих статей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я